Online nőgyógyászati onkológia

Online nőgyógyászati onkológiai tanácsadás

Nőgyógyászati onkológiai tanácsadásunk keretein belül egészségügyi kérdése vagy problémája esetén gyors és megbízható szakvéleményhez juthat. A konzultáció során az orvos online válaszol feltett kérdéseire.

Specializált onkológiai szolgáltatásunkat a szakmájukban legkiválóbb szakembereink gondos együttműködésében tudjuk hiánypótló szolgáltatásként nyújtani.

Az online orvosi konzultáció során legyen szó petefészek-, méhnyak- és méhtest daganatokról, vagy a szeméremtestet érintő elváltozásokról nőgyógyászati daganatsebész kollégánk kiemelkedő szakmaiság és diszkréció mellett adhat megnyugtató segítséget a daganatos betegségek elleni küzdelemben, a betegség megelőzésében.

Küldetésünk, hogy a legoptimálisabb kivizsgálási és kezelési megoldást, valamint a daganatos betegség kapcsán személyre szabott, komplex támogatást adjuk betegeinknek, a lehető legrövidebb időn belül.

Miben tud segíteni az online nőgyógyászati onkológiai konzultáció?

rákszűrés eredmény értelmezése, leletértékelés

HPV tanácsadás, védőoltással kapcsolatos információ

méhnyakrák, petefészekrák terápiás terv összeállítása

daganatos nőgyógyászati kórképek másodvéleményezése

nőgyógyászati daganatsebészet

műtét előtti konzultáció

Gyakran diagnosztizált nőgyógyászati onkológiai eltérések

A nőgyógyászati onkológia a női reproduktív rendszer daganatos megbetegedéseinek diagnosztizálásával, kezelésével és megelőzésével foglalkozik, beleértve az olyan gyakori megbetegedéseket, mint a méhnyakrák, petefészekrák, vagy a méhtestrák.

Méhnyakrák
A méhnyakrák a méhnyak sejtjeiben kialakuló rosszindulatú daganat, amelyet leggyakrabban a humán papillomavírus (HPV) okoz. A korai stádiumban gyakran tünetmentes, később a méhnyakrák tüneteiként hüvelyi vérzés, fájdalom, hüvelyi folyás, vizelet- és székletürítési problémák, fáradtság jelentkezhet. Amíg az éves nőgyógyászati citológiai vizsgálat segít időben észlelni már a korai elváltozásokat is, addig a HPV-teszttel méhnyakrákot okozó HPV-törzsek jelenléte mutatható ki. A méhnyakrák szűrését leggyakrabban a citológiai vizsgálattal végzik, amely a méhnyak sejtjeinek vizsgálatával azonosítja a rákmegelőző vagy rákos elváltozásokat. A megelőzés során kiemelt jelentősége van a HPV-védőoltásnak, mely jelentősen csökkenti a méhnyakrák kialakulásának kockázatát, azáltal, hogy védelmet nyújt a leggyakoribb, betegséget okozó HPV-törzsek ellen.
Petefészekrák

A petefészekrák a petefészkekben alakul ki, és többnyire előrehaladott állapotban kerül diagnosztizálásra, miután a korai szakaszban kevés specifikus tünetet okoz. A petefészekrák jellemző tünetei lehetnek a hasi puffadás, fájdalom és étvágytalanság. A rendszeres nőgyógyászati vizsgálatok, beleértve a kismedencei vizsgálatot és az ultrahangot, segíthetnek a korai felismerésben. A megelőzés érdekében – a családi anamnézis és a genetikai kockázatok figyelembevételével – a BRCA-gének vizsgálata is javasolt lehet, mivel a magas kockázatú kategóriába tartozó hölgy páciensek számára megelőző műtéti lehetőségek is rendelkezésre állnak. A petefészekrák kezelése gyakran műtétből és kemoterápiából áll, a korai felismerés pedig javítja a gyógyulási esélyeket.

Méhtestrák (endometrium carcinoma)

Az endometrium, a méh belső nyálkahártyájának sejtjeiből kiinduló méhtestrák leggyakoribb tünete a rendszertelen vagy rendellenes hüvelyi vérzés, különösen menopauza után, de emellett hasi fájdalom, medencei nyomás és szokatlan hüvelyi folyás is előfordulhat. Az endometrium carcinoma kockázati tényezői közé tartozik az elhízás, a hormonpótló terápia, és a magas ösztrogénszint. A megelőzés érdekében fontos a rendszeres nőgyógyászati szűrővizsgálatok elvégeztetése, valamint a kockázati tényezők minimalizálása. Amennyiben családjában előfordult a betegség, érdemes konzultálni orvossal a genetikai kockázatok felméréséről és a megfelelő megelőző intézkedésekről. A méhtestrák korai diagnózis esetén műtéti eltávolítással jól kezelhető.

Vulva vagy szeméremtesi rák
A vulvarák a külső női nemi szervek területén, a vulva bőrén vagy nyálkahártyáján kialakuló daganat. Jellemző tünetei közé tartozik a tartós viszketés, fájdalom, vérzés vagy a bőr megvastagodása. A megelőzés érdekében fontos a rendszeres nőgyógyászati szűrővizsgálatok elvégzése, a HPV-védőoltás, valamint a vulva egészségének figyelemmel kísérése. A szeméremtesti rák kezelése általában sebészeti eltávolítást foglal magában, amelyet sugárkezelés vagy kemoterápia követhet, ha a daganat előrehaladott állapotú. Korai felismerése sebészeti úton történő eltávolítással jó eredményekkel kezelhető.

Online nőgyógyász válaszol

Széleskörű szakértelemmel rendelkező nőgyógyász szakorvosaink
válaszolnak a konzultáció során feltett kérdéseire.